Powierzchnie handlowe we Wrocławiu a magazyny – Porównanie

Powierzchnie handlowe na tle magazynów, czyli jak kształtuje się rynek powierzchni handlowych we Wrocławiu w porównaniu z rynkiem magazynowym? Na naszej stronie znajdą Państwo przede wszystkim oferty wynajmu magazynów we Wrocławiu i okolicach, ale Wrocławski rynek nieruchomości komercyjnych to również nowoczesne powierzchnie handlowe. Rosnący ciągle popyt na nowe miejsca dla handlowców zwiększa intensywność działań deweloperów odpowiedzialnych za budowę powierzchni handlowych do wynajęcia.

Wiemy już mniej więcej jak wygląda w tym regionie rynek magazynów, wiemy, że największe parki magazynowe są dostępne między innymi w parkach ProLogis czy też Panattoni, a jak wygląda rynek powierzchni handlowych?

Przede wszystkim należy upatrywać mocnej stabilizacji w tym regionie jeśli chodzi o handel. Obecnie w samym Wrocławiu znajduje się sześć różnego rodzaju centrów handlowych oraz cztery duże galerie handlowe. Ponadto przedsiębiorcy jak i konsumenci mają tutaj do dyspozycji duży park handlowy ulokowany bardzo blisko Wrocławia – w Bielanach. To tutaj jest najwięcej metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Jest to największa tego typu nieruchomość komercyjna w tym regionie, zajmująca niemal sto dwadzieścia tysięcy metrów kwadratowych. Drugie co do wielkości centrum handlowe ma niespełna osiemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni – jak więc widać różnica jest całkiem spora.

Mimo tak dużej gęstości występowania w tym regionie tego typu obiektów ciągle zaobserwować można niesłabnący popyt na lokale handlowo-usługowe. Pojawiają się różne duże firmy chcące zakupić tereny pod handel we Wrocławiu. Niekiedy obserwatorzy z danej firmy analizują rynek w tym regionie i chcą zadziałać kompleksowo wynajmując jednocześnie magazyn we Wrocławiu a następnie powierzchnię handlową, w ten sposób mogą zmniejszyć koszty transportu towarów do swoich firm. Najemcy wypatrują jednak jak najlepszych lokalizacji na powierzchnie handlową. Najczęściej wybieranymi lokalizacjami są m.in Plac Solny, ul. Oławska czy Świdnicka. Im lepsze lokalizacja, większe zagęszczenie ludności i ruch pieszych tym większa cena takiego obiektu. Jedne z najdroższych obiektów handlowych kosztować mogą nawet dwadzieścia pięć tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani zakupem powierzchni handlowej to możemy również tak jak najczęściej działamy w przypadku magazynów, po prostu wynająć określoną liczbę powierzchni na dany okres czasu. Jeśli nie mamy za dużego budżetu wówczas już nawet dwadzieścia pięć złotych miesięcznie za metr kwadratowy powierzchni zapłacimy wynajmując niewielki obszar w lokalizacji osiedlowej i trochę mniej uczęszczanej.

Ciągle zaobserwować można rozrost rynku magazynowego i nieruchomości handlowych w tym regionie. W planach jest mnóstwo nowych inwestycji, a nawet te starsze lokalizacje są dość regularnie remontowane, odnawiane, głównie ze względu na postępujący proces starzenia nieruchomości oraz w celu podniesienia standardów obiektu. Te procedury są przeprowadzane przede wszystkim dlatego by zatrzymać u siebie klienta, który bardzo szybko może nam przejść do konkurencji.

 

Po przeczytaniu artykułu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą magazynową!