Kiedy opłaca się wynająć magazyn self storage?

mały magazyn self storage we Wrocławiu

Magazyn self storage to rodzaj magazynu samoobsługowego. Nazwy „self storage” i „magazyn samoobsługowy” są używane zamiennie. Jest to już coraz bardziej popularna i w naszym kraju usługa.

Czym jest magazyn self storage?

Pierwsze tego typu magazyny powstały kilkadziesiąt lat temu w Stanach Zjednoczonych. Dosyć często można je zauważyć na amerykańskich filmach, a wyglądem i funkcjonalnością przypominają garaże. Oczywiście, magazyny self storage mogą mieć różne lokalizacje i być zarówno wolnostojące, jak i zlokalizowane w budynkach. Zdarza się, że są to po prostu metalowe kontenery zgrupowane w jednym miejscu. Jak każdy magazyn, tak i magazyn self storage służy oczywiście do przechowywania rozmaitych rzeczy. To, co je odróżnia to to, że jego najemca ma do niego dostęp na wyłączność, dysponuje kluczem i może się do niego dostać o dowolnej porze. Przechowywać można w nich praktycznie wszystko, o ile nie zabrania tego regulamin. Jest to rodzaj magazynu przydatny zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm.

Co przemawia za wynajęciem magazynu self storage?

Powodów, dla których warto skorzystać z usługi najmu magazynu self storage jest mnóstwo. W pierwszej kolejności jest to wygodne miejsce na przechowanie rozmaitych rzeczy ze względu na elastyczność usługi. Powierzchnię w magazynie samoobsługowym można wynająć w zasadzie na dowolny okres, poczynając od tygodnia, choć zazwyczaj okresem rozliczeniowym jest miesiąc. Tym, co przemawia za wynajęciem magazynu self storage są też różne wielkości tego typu magazynów. My, oferując magazyny we Wrocławiu do wynajęcia uwzględniliśmy w ofercie również kilka małych magazynów – Można znaleźć już takie o jednym metrze kwadratowym. A więc można wręcz idealnie dopasować taki magazyn do własnych potrzeb.

Kiedy opłaca się wynająć magazyn self storage?

Wszystko zależy oczywiście od ceny. Firmy mogą wynająć taką powierzchnię, gdy brakuje im własnej powierzchni, a dodatkowej potrzebują tylko sporadycznie. Także wtedy, gdy swoje główne siedziby mają w prestiżowych i drogich lokalizacjach, magazyn mogą wynająć w tańszych miejscach, a magazyny self storage zazwyczaj znajdują się na uboczu, na przedmieściach czy na obszarach przemysłowych. A kiedy opłaca się wynająć magazyn self storage w przypadku osób indywidualnych? Zazwyczaj wynajmuje się go na czas przeprowadzek lub sezonowo, dla przechowania większych przedmiotów. W takim magazynie można przechować np. łódź, motor czy quada w sezonie zimowym, w w sezonie letnim np. narty.

Ile kosztuje wynajem magazynu self storage?

Cena wynajmu magazynu self storage zależy od kilku czynników. Wrocław jest miastem oferującym zróżnicowane oferty wynajmu magazynów, wszystko jednak zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia i okres wynajmu. W przypadku najmu długoterminowego cena wyniesie mniej więcej kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Na cenę wpływają też usługo dodatkowe. Na cenę wpływają też usługi dodatkowe, jak ogrzewanie, ochrona, alarm itp. To, Ile kosztuje wynajem magazynu self storage zależy też od lokalizacji. Ceny w dużych miastach będą na pewno wyższe niż w mniejszych ośrodkach.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *